У Завичајном музеју Рума у току замена мрежних инсталација

феб 6, 2023

Завичајни музеј Рума посетиле су председница Општине Рума, Александра Ћирић и заменица председнице Општине Рума, Биљана Поповић Јовановић поводом наставка радова на уређењу објекта. У току су радови на замени мрежних инсталација у објекту, чији завршетак се очекује до краја фебруара. Пројекат обухвата замену електроинсталација, мрежну инфраструктуру, алармни и систем дојаве пожара и видео надзор. Пројекат је финансиран од стране Министарство културе и информисања са шест милиона динара, путем конкурса „Градови у фокусу“, а  износ од 3,6 милина динара издвојен је из буџета Општине Рума.

Директор Завичајног музеја Рума, Урош Николић изразио је велику захвалност како локалној самоуправи, тако и Министарству културе на издвојеним средствима, јер ово је веома значајан пројекат за наш музеј. Нове електроинсталације и постављање нове мрежне инфраструктуре омогућиће боље услове за функционисање како музеја, тако и запослених, што је посебно значајно због постављања нове сталне поставке. Док ће безбедносни системи учинити да се музеј и експонати заштите на одговарајући начин. Директор је истакао да је задовољан како теку радови, с обзиром да је реч о објекту који је непокретно културно добро од великог значаја и да је неопходно пратити упутства и захтеве Завода за заштиту споменика културе. Након свих радова, уследиће инсталирање нове сталне поставке, на којој се увелико ради и која ће бити једна од најмодернијих у Србији.  У сталну поставку ће свакако бити уврштени и предмети од велике вредности пронађени на новом археолошком налазишту Аџине њиве у близини Кленка, тако да ће публика имати прилику по први пут да види одређени број предмета.