Свечана скупштина Музејског друштва Србије

јун 25, 2021

У четвртак, 24. јуна, у Завичајном музеју Рума одржана је Свечана скупштина Музејског друштва Србије. Уз присуство бројних колега из двадесетак музеја широм Србије додељене су годишње награде „Михаило Валтровић“ за 2020. годину.

Скуп је отворила директорка Завичајног музеја Рума Бранислава Коњевић, потом су се обратиле председница Музејског друштва Србије Гордана Пајић и заменица председника Општине Рума Александра Ћирић. Председница Комисије за доделу награда, Тијана Станковић Пештерац, образложила је предлоге и прогласила добитнике награда.

У категорији музеји (музејска установа) за изузетне резултате постигнуте у периоду од јануара 2020. до фебруара 2021. године било је три кандидата, награда је припала Народном музеју Лесковац, за нови део сталне мултимедијалне поставке „Времеплов кроз Лесковац“.

У категорији појединац или ауторски тим за пројекат године у периоду од јануара 2020. до фебруара 2021. године, Комисији је достављено осам пријава. Награду су понела два пројекта Лила Дробац Крстић, кустос етнолог из Народног музеја Аранђеловац за изложбу „Кад је занат био златан“, о традиционалним занатима Аранђеловца кроз време и ауторски тим Музеја Војводине у саставу Тијана Бугарски, Александар Антуновић, Александар Петијевић и Катарина Радисављевић за етнолошку изложбу о ципелама „Ја носим Вас, Ви носите мене“.

У категорији награда за животно дело ове године није било кандидата.

Прочитајте још

ПОСЕТИТЕ НАС

Главна 182, 22400, Рума, Србија

ПОШАЉИТЕ НАМ ПОРУКУ

ПОЗОВИТЕ НАС

O МУЗЕЈУ

Основан 1. марта 1962. решењем Народног одбора општине Рума као „завичајни историјско-природњачки музеј“ са прецизно утврђеним задатком „да ради на ископавању, сакупљању и сређивању збирки предмета, слика и записа историјске вредности, затим да организује изложбе и предавања…“

РАДНО ВРЕМЕ

Завичајни музеј Рума је због радова на санацији објекта привремено затворен за посетиоце.

Veb prezentacija je licencirana pod uslovima licence Creative Commons Autorstvo-Nekomercijalno-Bez prerada 3.0 Srbija; Dizajnirano od strane Play Media

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja