Промоција монографије „Завичајни музеј Рума 1962 – 2022“

дец 7, 2023

Поштовани посетиоци,

Са задовољством вас позивамо на свечану промоцију монографије „Завичајни музеј Рума 1962 – 2022“, која ће се одржати у петак, 22. децембра 2023. године, с почетком у 18:30 часова, у просторијама Градске библиотеке „Атанасије Стојковић“ у Руми. Аутор монографије је Снежана Јанковић, виши кустос.

Ова монографија представља драгоцени приказ шест деценија постојања и рада Завичајног музеја Рума. Проучавањем историјата, одељења и служби, изложбене и издавачке делатности, као и кроз списак запослених, ова књига осветљава богатство и допринос Музеја нашем културном наслеђу.

Током вечери, присутни ће имати прилику да сазнају више о кључним тренуцима у историји музеја, истраже разнолике аспекте његовог рада, те се упусте у путовање кроз време кроз фото-албум посвећен запосленима у Музеју.

Добро дошли!