Изложбa радова са 49. Ликовне колонијe “Борковац”

дец 27, 2023

Синоћ је у Холу КЦ „Брана Црнчевић“ у Руми отворена Изложбa радова са 49. Ликовне колонијe “Борковац”, уједно и завршни програм Завичајног музеја Рума у овој години!

Овогодишња ликовна колонија издваја се својом особеношћу, фокусирајући се на област дигиталне графике. На изложби су представљене дигиталне графике, настале током радног дела колоније, који је одржан од 28. августа до 2. септембра ове године у излетишту Борковац.

Осам талентованих уметника из Београда, Новог Сада и Руме преточило је своју креативност у дела користећи компјутерске програме и опрему. На изложби су представљени радови осам талентованих уметника: Марина Моне, Ана Мариновић, Снежана Стефановић, Драгана Купрешанин, Сања Жигић, Константинос Петровић, Божо Иванковић и Жељко Радић.

Стручни жири, у саставу др Угљеша Цолић, академски уметник из Новог Сада, Драган Цакић, директор Међунарoдног филмског фестивала „Mister Vorky“ Рума и Драгомир Јанковић, историчар уметности, музејски саветник, једногласно је донео одлуку да се бронзана плакета „Миливој Николајевић“ за 2023. годину додели господину Жељку Радићу, академском уметнику из Руме за најуспешнији наступ на овогодишњем сазиву колоније, као и за многоструко учешће на овој манифестацији којим је знатно допринео изградњи њене физиономије и унапређењу умтничког садржаја.

Честитамо свим уметницима на успешном учешћу и сјајним радовима, а г. Жељку Радићу на најуспешнијем наступу и великом доприносу колонији!

Изложба ће бити отворена до 10. јануара 2024. године. Улаз је слободан.