IZLOŽBA: „Put svile – novi izgled“

јун 8, 2016

PETAK, 10 JUN 2016. 19 časova

Zavičajni muzej Ruma u petak, 10. juna 2016. godine, u sali legata Milivoja Nikolajevića, priređuje otvaranje izložbe od 60 fotografija, pod nazivom „Put svile – novi izgled“, sa početkom u 19 časova.
Pre više od 2000 godina, snalažljivi i hrabri stanovnici Evroazije istražili su i uspostavili nekoliko kopnenih i pomorskih putnih ruta koje su povezivale značajne civilizacije Azije, Evrope i Afrike, a koje su kasnije generacije nazvale zajedničkim imenom „Put svile“.

NR Kina je predložila važnu inicijativu zajedničke izgradnje „Ekonomskog pojasa Puta svile“ i „Pomorskog Puta svile 21. veka“ što daje novo, savremeno značenje drevnom Putu svile.
Kroz objektive fotografa, ova izložba prikazuje novi izgled predela Kine duž drevnog Puta svile – u novoj eri, kao i duh humanosti lokalnog stanovništva, „inkluzivnosti, otvorenosti i harmonije“, kao potvrdu želje kineskog naroda da zajednički, sa drugim narodima, grade „Pojas i Put“

Posle otvaranja izložbe, (19.30), u lapidarijumu Muzeja nastupiće sa reprezentativnim programom tradicionalnih kineskih borilačkih veština kung fu akademija „Chuen“ iz Londona, kung fu klub „Šaolin“ iz Rume i ving čun klub „Zmajevo gnezdo“ iz Beograda.