Излагање Ђорђа Бошковића „Богдан Рајаковац, хроничар Руме, педагог, уметник…“

авг 12, 2021

Претпоследњи програм који је Завичајни музеј Рума припремио у оквиру градске манифестације Културно лето, окупио је бројне поклонике културе и љубитеље завичајне историје. У пријатном амбијенту музејског лапидаријума дугогодишњи кустос Музеја Ђорђе Бошковић, музејски саветник одржао је занимљиво предавање о Богдану – Боци Рајаковцу, културном прегаоцу из друге половине XX века, који је своју каријеру у Руми започео као професор а завршио као кустос Музеја. Учесник бројних културно образовних програма, изложби, предавања, радио емисија, аутор новинских и стручних часописа, био и остао маркантна личност румске културе и просвете. Током предавања презентоване су бројне илустрације у виду фотографија, докумената и одломка из телевизијске емисије. Румљани су пажљиво пратили програм а на крају вечери и сами се укључили износећи сећања на свог некадашњег суграђана. О чувеном професору говорили су његови ученици, сарадници и колеге. Тако се вече посвећено сећању на Богдана – Боцу Рајаковца завршило као вече посвећено Богдану – Боци Рајаковцу и евоцирању успомена из давно минулих времена.