6. NEDELJA SAVREMENOG KINESKOG FILMA NA OTVORENOM

avg 22, 2023

U saradnji sa Ambasadom Narodne republike Kine u Beogradu, Zavičajni muzej Ruma, u okviru manifestacije „Rumsko kulturno leto“ u periodu od 21. do 26. avgusta organizuje Nedelju savremenog kineskog filma na otvorenom.

Rumska publika je sinoć bila u prilici da posle pauze od nekoliko godina pogleda prvi u nizu filmova prikazanih u sklopu Nedelje savremenog kineskog filma na otvorenom koja se organizuje šesti put u našem gradu.

Projekciji su prisustvovali predstavnici Ambasade Narodne Republike Kine, iz odeljenja za kulturu, gospodin Sji Honga, savetnik za kulturu Ambasade NR Kine, gospodin Čeng Kaj, drugi sekretar Ambasade, i gospođa Gan Lin, ataše Ambasade NR Kine. Publici se obratio gospodin Sji Hong, koji je podvukao značaj ove manifestacije, obzirom da se ona već tradicionalno organizuje u našem gradu, a ima za cilj da predstavi savremenu kinematografiju Kine i tako nam približi kulturu ove zemlje. Takođe, gospodin Hong je najavio filmove koji će biti prikazani u okviru ovogodišnje nedelje kineskog filma i svečano otvorio manifestaciju. Pre njega, publici se obratila gospođa Aleksandra Ćirić, predsednica Opštine Ruma koja je pozdravila prisutnu publiku i zvaničnike. Ona je osim dugogodišnje kulturne saradnje pomenula i uspešnu saradnju u okviru privrede koju Opština Ruma ostvaruje sa NR Kinom i izrazila očekivanja da će se ova saradnja uspešno nastaviti i u budućnosti.

Srdačno se zahvaljujemo predstavnicima Ambasade Narodne Republike Kine na ljubaznoj saradnji i izdvojenom vremenu.

Pozivamo vas da prisustvujete i ostalim projekcijama koje će se održati 22, 24, 25 i 26. avgusta od  20.00 časova, u bašti Gradske biblioteke „Atanasije Stojković“.

Ulaz je slobodan.

Pročitajte još

POSETITE NAS

Glavna 182, 22400, Ruma, Srbija

POZOVITE NAS

O MUZEJU

Osnovan 1. marta 1962. rešenjem Narodnog odbora opštine Ruma kao „zavičajni istorijsko-prirodnjački muzej“ sa precizno utvrđenim zadatkom „da radi na iskopavanju, sakupljanju i sređivanju zbirki predmeta, slika i zapisa istorijske vrednosti, zatim da organizuje izložbe i predavanja…“

RADNO VREME

Zavičajni muzej Ruma je zbog radova na sanaciji objekta privremeno zatvoren za posetioce.