5. НЕДЕЉА КИНЕСКОГ САВРЕМЕНОГ ФИЛМА

ЗАВИЧАЈНИ МУЗЕЈ РУМА
Понедељак- петак 13 – 17. август у 20.30 часова
Улаз слободан

Завичајни музеј Рума у сарадњи са Амбасадом НР Кине у Србији од 13. до 17. августа организује 5. манифестацију
Недеља кинеског савременог филма.
Свечано отварање манифестације у понедељак 13. 08. 2018. године у 20:30 часова, у Завичајном музеју Рума. Улаз слободан

5. НЕДЕЉА КИНЕСКОГ САВРЕМЕНОГ ФИЛМА 2018

понедељак 13. 08. 2018. СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ
ОПЕРАЦИЈА „МЕКОНГ“, 2016.
земље производње филма: Кина, Tajland
Редитељ: Dante Lam
Глуме: Eddie Peng,Joyce Wenjuan Feng, Baoguo Chen, Xudong Wu, Linkai Wu
дужина: 119 минута
Жанр: Акциони, криминалистички

Филм је инспирисан стварним догађајем који се 2011. догодио на реци Меконг када су бандити напали брод и убили 13 људи. Кинеске власти су се затим удружили са полицијским снагама из Тајланда, Лаоса и Мјанмара, и покренута је велика истрага.

уторак 14. 08. 2018. ЗОВ ХЕРОЈА, 2016.
земље производње филма: Кина, Хонг Конг
Редитељ: Benny Chan
Глуме: Louis Koo, Eddie Peng, Ching Wan Lau, Jing Wu, Shuying Jiang
дужина: 115 минута
Жанр: Историјски, Акциони

Време је господара рата у Кини раног 20. века. Борбене фракције пустоше земљу, доводећи становништво до сиромаштва и очаја. Господар рата, Као, окрутан и зао човек, заузео је Камени град и устремио се на мало село Пученг. Шериф Јанг жели да задржи ред и мир уз помоћ мале групе људи, покушавајући да смири успаничен народ. Међутим, долазак Каовог сина, Шаолина, моментално изазива ватрени сукоб. Јанг ухапси Шаолина због убиства и закуне се да ће га држати у затвору док правда, у виду његовог погубљења, не буде задовољена. Али Каова војска ће опустошити село и заклаће све становнике уколико Шаолин не буде пуштен. Неизбежан завршни окршај ће бити смртоносан, крвав и бруталан.

среда 15. 08. 2018. СТРАНАЦ, 2017.
земље производње филма: Кина, САД
Редитељ: Мартин Кембел
Глуме: Џеки Чен, Пирс Броснан, Мајкл Макелатон, Лиу Тао, Чарли Марфи, Орла Брејди, Кејти Леунг и Реј Фирон
Жанр: Акциони, трилер
дужина: 108 минута

Прича о скромном лондонском предузетнику Куану (Џеки Чен), који тражи освету када његова једина кћерка бива убијена у терористичком чину. У неуморној потрази за идентитетом убице своје кћери, Куан је присиљен на игру мачке и миша с владиним службеником, чија би прошлост могла да води до трагова идентитета убице.

четвртак 16. 08. 2018. БОГ РАТА, 2017.
земља производње филма: Кина
Редитељ: Gordon Chan
Глуме: Wenzhuo Zhao, Sammo Kam-Bo Hung, Yasuaki Kurata
дужина: 125 минута
Жанр: Историјски, ратни

Током 16. века, јапански пирати крстарили су дуж кинеске обале. Након двомесечне борбе, 1557. године, командант Yу коначно их је поразио. Међутим, неколико њих је успело да побегне и настави да сеје страх.

петак 17. 08. 2018. СЕДАМ ЧУВАРА ГРОБА, 2018.
земље производње филма: Кина, Аустралија
Редитељ: Kimble Rendall=
Глуме: Kelsey Grammer, Kellan Lutz, Bingbing Li
Жанр: Акциони, авантуристички, хорор