4. SREM FILM FEST U RUMI

subota, 08. oktobar 2016
Zavičajni muzej Ruma, 10h
ulaz slobodan

U Zavičajnom muzeju Ruma, 8. oktobra, sa početkom u 10 časova, u sali legata Feđe Soretića, biće prikazani filmovi domaćih i stranih autora sa četvrtog Međunarodnog festivala dokumentarnog filma “Srem Film Fest”. Festival se održava od 5. do 8. oktobra 2016. godine, u sremskim mestima u Srbiji i Hrvatskoj, a pored popularizacije filmova iz oblasti ekologije i turizma, promoviše prirodne i kulturno-istorijske znamenitosti regije i time pojačava pozitivnu predstavu regiona Srema kao turističke destinacije širom sveta. Ulaz je slobodan.

Pročitajte još

POSETITE NAS

Glavna 182, 22400, Ruma, Srbija

POZOVITE NAS

O MUZEJU

Osnovan 1. marta 1962. rešenjem Narodnog odbora opštine Ruma kao „zavičajni istorijsko-prirodnjački muzej“ sa precizno utvrđenim zadatkom „da radi na iskopavanju, sakupljanju i sređivanju zbirki predmeta, slika i zapisa istorijske vrednosti, zatim da organizuje izložbe i predavanja…“

RADNO VREME

Zavičajni muzej Ruma je zbog radova na sanaciji objekta privremeno zatvoren za posetioce.