Представљање путописа ЧЕТИРИ ГРАДА – УТИСЦИ ИЗ КИНЕ

Градска библиотека „Атанасије Стојковић“ Рума
Читаоница
улаз слободан

У четвртак 27. априла у 19 часова у читаоници Градске бибилиотеке „Атанасије Стојковић“ у Руми биће представље“Четири града – утисци из Кине“, аутора Драгомира Јанковића (музејски саветник Завичајног музеја Рума).

О књизи ће говорити Сји Хунг (саветник у амбасади НР Кине), Жељко Стојановић (директор Библиотек) и аутор.

Овом књигом је аутор забележио десет незаборавних дана путовања по четири велика града у Кини, тј. Пекингу (главном граду Кине), Шангају (највећем индустријском граду), Сјену (дравној престоници) и Ханџоу (граду свиле). За кратко време је успео да обиђе велики број познатих и важних музеја чији експонати представљају не само достигнућа цивилизације не само кинеског народа већ и читавог човечанства, а овом публикацијом је стручно представљена богата историја и културна разноликост кинеске државе. Књига је штампана уз финансијску подршку Општине Рума.

Драгомир Јанковић