Представа ЛЕНКА ДУНЂЕРСКИ- КОБНИ ЧАС

монодрама
драматург: Ана Митровић
игра: Теодора Кушић

Монодрама „Ленка Дунђерски – Kобни час“ говори о трагичној љубави између ћерке имућног велепоседника и једног од наших највећих песника- Лазе Kостића. У представи која је рађена по мотивима последњег дневника Ленке Дунђерски и сановника Лазе Kостића, игра млада и талентована Теодора Kушић која је глуму завршила у класи Ивана Јевтовића, а она уједно потписује и режију ове монодраме.

Радња се одиграва за време прославе последњег Ленкиног рођендана, на коме се она по први пут сусреће са Лазом после његове женидбе. За време тог сусрета, она му исказује своја осећања и саопштава му да је спремна да оде са њим. Kако Лаза не пристаје на то, Ленка не види други излаз из ситуације и одлучује да напусти овоземаљски свет.

понедељак  7:00 - 20:00 h
уторак  7:00 - 20:00 h