ИЗЛОЖБА: АЛ’ ИМА ЉУБАВИ МОЈЕ

понедељак, 15. јун у 19.00 часова
сала легата Миливоја Николајевића
улаз слободан

Ретроспективна изложба фотографија нишког уметника Ивана Хаџи Здравковића (1952-2013) биће отворена 15. јуна 2020. године у Завичајном музеју Рума (Галерија легата Миливоја Николајевића) са почетком у 19 часова. Аутор изложбе: Ивана Ехренсвард; кустос изложбе: Људмила Ђукић; дизајнер изложбе: Јелена Мацановић. Изложба је отворена до 29. јуна 2020. године. Интересовање за фотографију и покретне слике 1971. године одводи Хаџи Здравковића у Београд, где уписује тек основане студије камере при Факултету драмских уметности. Идући у корак са савременом технологијом, усавршавао се и несебично преносио своју љубав и знање на млађе генерације. Бавио се образовним радом све до смрти, како у стручним школама, тако и на универзитетском нивоу. Стих ”Ал’ има љубави моје” Бранка Миљковића симболизује велику љубав Ивана Хаџи Здравковића према фотографији и темама које њом овековечава. Истовремено нас подсећа на његов рад на филму и изложби о нишком песнику.